Jdi na obsah Jdi na menu
 


         Zahrajeme si Transformers

                                                         
                                       Transformers: The Game  - XBox360

Hra Transformers k nám dorazila dříve než stejnojmenný film a tak jsem neodolal a vyzkoušel ji. Asi se bude těžko hledat člověk, který Transformers nezná. Mohutní roboti, měnící se na auta (a jiné stroje) se dotkly byť i jen minimálně každého.

Hra Transformers obsahuje hodně animovaných scén, což uvítá každý fanoušek scifi, natož ten, který se těší na nový film. V nastavení dávám 1680x1050 a plné detaily. Jelikož jsem viděl nekolik screenshotů, nemůžu se dočkat, až Transfromers spustím.

Už během prvních minut hraní zjistíte tyto dvě věci:

  1. Hra Transfromers obsahuje značnou dávku svobody. Město (lokaci) můžete proběhnout jako Transfromer, nebo projet jako auto (či cokoli jiného). Zničit můžete prakticky cokoli, stejně tak můžete prakticky cokoli vzít a hodit na nepřítele. Supr.
  2. Hra Transfromers je neskutečne odpudivá. Autoři se sice snažili využít moderních technologií, ale co je to platné, když jsou všude rozmazané textury, slabé modely všeho a špatný fyzikální engine.

Hra Transformers se neskutečně špatně hraje. Brzy přestane bavit se dívat na rozmazané textury budov a mlátit stále stejné nepřátele. Ani původně dobrý nápad – možnost vybrat si na začátku hry za jakou stranu chcete hrát – mne příliš neoslovil. Hned první mise za Decepticony na vojenské základně je hodně slabá a odfláknutá. Celé to vypadá jako konverze z PS2.

Rozhodně nedoporučuji Transfromers nikomu, kdo čeká dobrou hru. Jedná se o akční slátaninu, která jen  těží z popularity jména, potažmo filmu. Nevím, odkud jsou screenshoty, které všude na netu nalézám, ale rozhodně se nejedná o screeny z PC verze Transformes.